Recenzje najlepszych publikacji

W tym miejscu znajdziesz stale publikowane recenzje książek i artykułów, które uważam, że każdy Lider/ Menedżer/ Doradca czy Człowiek o wysokich standardach osobistych warto by przeczytał. Masz pewność, że jeśli polecam daną pozycję to całość przeczytałem. Dowodem niech będą m.in. zakładki na zdjęciu wraz z egzemplarzem.

16 sierpnia 2021

Recenzja #3 | Kim jestem? Poznaj swoje cechy rdzenne, by lepiej wykorzystać naturalne predyspozycje w życiu i w biznesie

Kim jestem? to tytuł, który może złudnie kojarzyć się tylko i wyłącznie z opisem poczucia tożsamości, wymagającego socjologicznej analizy. Ten tytuł z mojej perspektywy nie najlepiej oddaje diamentową niemal zawartość tej książki, ponieważ pozycja ta jest to przeczytania przez każdego dojrzałego menedżera, lidera a przede wszystkim dużo bardziej samoświadomego człowieka.
29 czerwca 2021

Recenzja #2 | Inteligencja strategiczna. Jak stworzyć mądrą firmę

Książek o strategii znam przynajmniej dziesięć, do których warto zajrzeć lub warto poznać ich zawartość w całości. “Inteligencja strategiczna” Wellsa jest w pierwszej trójce książek koniecznych do przeczytania dla właścicieli, członków zarządów i menedżerów wyższego szczebla.
28 maja 2021

Recenzja #1 | 100 ways to be a better boss. Mind tools for managers

Nie jest to przypadek, że autorzy zaproponowali bardzo kompleksowe dzieło wydane w twardej oprawie, ponieważ prof. Julian Birkinshaw jest sam w sobie doskonałym wykładowcą i praktykiem strategii i przedsiębiorczości.